Eski Gümüşlerimin Bakımını Nasıl Yapmalıyım?

Gümüşler, klasik tarzdaki evlerin demirbaşlarındandır. Evin en müstesna yerlerinde sergilenir, bu yüzden de bakımsızlıktan küflenirler! Oysa üreticiler, gümüşün saklanmaya gelen bir aksesuar olmadığını, hatta her daim parlak olmaları için günlük kullanılması gerektiğini söylüyorlar.

 
Mükemmel gümüşlere sahip olmanın sırrı aslında çok basit: Onları temiz tutmak. Toz ve kir kararmayı hızlandırır. Bu nedenle sık sık gümüşlerinizin tozunu almanızda fayda var. 

Daha değerli gümüşlerinizin ise ekstra bakıma ihtiyacı olabilir. 

Öncelikle bu tür gümüşlerinizi kalorifer ve benzeri ısı kaynaklarından uzak tutun ve gümüşleriniz gündelik kullanıma uygunsa, onları kullanın! Böylece daha az kararmış olurlar. Eğer kabarık sayıda gümüş takımınız varsa belli bir sıra izleyerek hepsini kullanabilirsiniz.

 
Gündelik hayatınızda kullanmadığınız gümüş takımlarınızı ise yassı bir kumaş kaplı kutuda saklamanızı öneririz, böylece tozdan ve kararmayı sağlayan diğer kükürt kaynaklarından korunmuş olurlar. 

Tepsi gibi daha büyük parçaları kalınca plastik torbalara kaldırabilirsiniz. Bunun için, buzluk torbaları veya ağzı yapışkanlı torbaları tercih edebilirsiniz. Ancak, bol miktarda kükürt içerdiğinden her ne şekilde olursa olsun, gümüşlerinizi jelatinle kaplamamaya özen gösterin.
Gümüşlerinizin değerini öğrenmek için www.bukacparaeder.com'u ziyaret edebilirsiniz...

 


 

Post a comment