Doğru Sigorta Değerini Tespit Etmek Çok Önemlidir. Sahip olduğunuz koleksiyonu, sigortalatmak amacıyla yerinde ekspertiz hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Evindeki değerli objeleri sigortalatmak isteyen koleksiyonerler, uzmanlığımıza başvurabilir. 100 ün üsteki konusunda Eksperlerimiz, evinizdeki eserleri yerinde ekspertizini yaptıktan sonra sigorta şirketi de en doğru sigorta değerini oluşturabilecektir. Fotoğraflanmış, açıklama bilgisiyle listelenmiş ve ekspertiz raporlarıyla sizin içinde gerçek bir envanter niteliği taşımaktadır. Bir eserin değeri her yıl değişikliğe uğarayabileceği gibi, yıl içinde uğrayabileceği hasar sonrasında da yeni değerin tespiti yapılabilmektedir. Miras ve Boşanma’da Adil Paylaşım için Ekspertiz Hizmeti Kurumumuz Miras, Boşanma, ortaklıkların sonuçlandırılması gibi süreçlerde mevcut malların, sanat ve koleksiyon objelerinin ekspertiz raporunun oluşturularak sağlıklı paylaşımı gerçekleşmesi konusunda hizmet vermektedir. Yasal vekiliniz olan avukatınızla da süreçler takip edilebilir. Miras, Boşanma gibi kanuni süreçlerde paylaşımın en sağlıklı şekilde yapılabilmesi için her türlü objenin yerinde ekspertizlik hizmetini şirketimizden alabilirsiniz. Tarafsız ekspertiz ile paylaşımlar en sağlıklı şekilde yapılabilir. Paylaşımların yerinde ve doğru yapılması için ekspertiz yaptırmak en güvenilir yoldur.

Elinde çok sayıda eser barındıran müşterilerimiz için, Yerinde/ Toplu Ekspertiz Hizmeti ile Türkiye’nin her ilinde uzmanlarımızla ekspertiz hizmeti vermekteyiz. Yerinde ekspertiz hizmeti ile evinizde bulunan eşyalarınızın fotoğraflanarak envanteri oluşturulur ve piyasa değeri, satış kanalları konusunda danışmanlık hizmeti verilir. Yerinde ekspertiz için ekspertiz süresi ve koşulları; değerlenecek olan eşyaların kategorileri ve lokasyon bazlı değişmektedir. Gizlilik prenseplerine uyularak yapılan çalışmanın sonunda envanter bilgisayar ve basılı olarak teslim edilir. Ekspertiz raporumu nerede kullanabilirim? Yerinde ekspertiz raporunu, sigorta değer tespiti, miras, boşanma, paylaşım gibi boşanma davalarında güvenle kullanabilirsiniz. Koleksiyonların Envanterlerinin Oluşturulması ve Arşivleme Günümüzde koleksiyonerlerin, bankaların, müzelerin sahip oldukları sanat eserleri ve değerli eşyaların gelecek nesillere aktarımında, eserlerin güvenliği için alınabilecek en önemli önlemlerden biri de koleksiyonların envanterlerinin oluşturulması ve arşivleme sisteminin en iyi şekilde kurulmasıdır. Değerli Eşya Danışmanlık A.Ş olarak; günümüzde bünyesinde yüzlerce sanat eseri barındıran koleksiyoner, müze ve kuruluşlara sadece eserin nerede olduğu değil, dönemi, sanatçısı, geçmişi (provenance), kullanılan teknik, ölçüleri gibi birçok detayın yer aldığı envanterlerinin ve künyelerinin oluşturulması için profesyonel hizmet vermekteyiz. Eserlerin künyelerinin oluşturulması için kodlama, tanımlama, fiyatlandırma ve geçmiş kaydının tutularak yapılan çalışma talebe bağlı olarak bilgisayar ortamında ya da örnekte olduğu gibi basılı olarak hazırlanabilmektedir. Oluşturulan envanter sanat eserlerinin sigortalama aşamasında da kullanılabilmektedir. Bilgi için info@deger.li mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

En doğru nereden alınır ve nereye satılır? Aldığım eser orijinal mi? Sanata ilgi duyup, uzun süre izleyici olarak sergileri gezen, sanatçıları takip eden herkesin, bir sanat eserine sahip olmaya karar verdiğinde aklındaki ilk soru ‘nereden başlamalıyım?’ oluyor… Belki de en zor nokta bu. Koleksiyonunuzu oluştururken veya mevcut koleksiyonunuzun içeriğini geliştirirken, doğru eserlerin doğru fiyattan satın alınması, koleksiyonunuzdaki eksik parçaların temini, gerektiğinde restorasyonu, envanterinin oluşturulması gibi her türlü ihtiyacın düşünülmesi gerekmektedir. Ama koleksiyonerlik bir süreç, uzun bir yolculuk. İlk başlarda alınan sanat eserleri sonraları beğenilmeyecek, koleksiyonun çizgisi her geçen gün değişecek ve gelişecek, buna bağlı olarak yeni eserler eklenecek, bazı eserler elden çıkartılacak. Koleksiyon oluşturmak ya da bireysel eser elde etmek ya da satmak isteyenler şirketimizin “Sanat Danışmanlığı” hizmetinden faydalanabilir. Değerli Eşya Danışmanlık ve Ticaret A.Ş olarak, Türkiye'de ve yurtdışında 100'ün üstündeki uzman aracılığıyla her döneme ait sanat eserleri ve eski eşyaların ekspertizi için hizmet vermekteyiz. Eksperlerimiz aracılığıyla şirketimiz aynı zamanda "Sanat Danışmanlığı Hizmeti ve Eserlerin Temini Konusunda Hizmet" vermektedir. Koleksiyonunuzu oluştururken veya mevcut koleksiyonunuzun içeriğini geliştirirken, doğru eserlerin doğru fiyattan satın alınması, koleksiyonunuzdaki eksik parçaların temini, gerektiğinde restorasyonu, envanterinin oluşturulması gibi her türlü ihtiyacın çözümünü şirketimiz bünyesinde bulabilirsiniz. Dizi ve Filmlere Sanat Danışmanlığı Her döneme ait yapılacak prodüksiyon çalışmalarında, gerek dönemi yansıtan objeler, giyim-kuşam, dilin doğru kullanımı ile tarihin doğru tüketilmesine katkıda bulunularak daha dikkat çekici ve inandırıcı projelere imza atılabilmektedir. "Sanat Danışmanlığı ve Tarihi Eserlerin Temini Hizmeti" konusunda bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Osmanlıca, Farsça ve Arapça metin içeren her türlü eser ( Kitap, Mektup, Şer'iyye Sicilleri, Berat ve Ferman, Tapu, Hüccet, Gazete vs) ve yazım tekniği (matbuu, el yazması, Rik'a, Divani, Cel'i) için çeviri hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Çeviri konusunda uzmanlaşmış olan ekibimiz, isterseniz fotoğraf üzerinden, isterseniz eserin orjinali temin edilerek çeviri yapabilir. Çeviri Ücretleri; • Tek sayfadan oluşan Ferman, Berat ve Hüccet: 200 TL + KDV, • Bir Tapu Senedi: 150 TL + KDV, • Bir Tam Sayfa Normal Belge: 150 TL + KDV olarak ücretlendirilir. *Kitap gibi çoklu sayıdaki çevirilerde ücret ve teslim süresi danışılmalıdır.

Kültür Bakanlığına kayıtlı koleksiyoner için şirketimiz aşağıdaki hizmetleri vermektedir. • Koleksiyon Envanterinin Oluşturulması • Kültür Bakanlığı Koleksiyoner Defteri Başvuru Süreci/ Kayıtların Tasdiki • Koleksiyonların Ekspertizi (Kayıtlı Toprakaltı Eserler Dahil) • Koleksiyonların Sigorta Değerinin Tespiti • Koleksiyonların Sergilenmesi • Koleksiyonların Kataloglanması • Koleksiyoner ile Söyleşilerin ve Özel Pr Çalışmalarının Yapılması • Koleksiyonların Restorasyonu

Özel günlerde, hediye alınacak olan kişinin ilgi alanları tespit edilerek, hobilerine yönelik vintage / antika yada güncel sanat eserlerinin uzmanlar tarafında seçilmesi hizmetini kapsamaktadır. Kişiye özel seçilen eserin ekspertiz raporu hazırlanarak teslim edilir. Ekspertiz raporu, soğuk damgalı olup, eserin künyesi niteliğindedir.

Restorasyon; tarihi eserler, eski yapılar, heykeller ve tablolar gibi herhangi bir sanat eserinin hasar görmüş, bozulmuş kısımlarını aslına uygun olarak herhangi bir değişiklik yapmadan onarılması işlemidir. Günümüzde gelişmiş ülkelerde tarihe, arkeolojiye verilen önemle birlikte restorasyon da önem kazanmıştır. Restorasyonun amacı tarihi eser ve dokuların özgün biçimleriyle korunarak, gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. Asıl zor olanda budur. Bunu sağlayabilmek için profesyonel bir çalışma ve son teknik imkanları kullanmak gerekir. Restorasyona başlanmadan önce bazı çalışmalar yapılır. Restorasyon öncesi yapılan çalışmaların temelinde: Estetik özellikleri ve değeri, Teknik özellikleri, (yapım teknikleri, malzeme ve kaidesi) Yasal statüsü, incelenir. Elinizdeki eserlerin korunması ve restorasyon ihtiyaçlarının karşılanması için referanslı uzman restoratörlerimizle hizmet vermekteyiz. Tablo, Porselen, Seramik, Kağıt, Metal, Kumaş, Deri, Çalgı Aletleri restorasyonu için uzmanlarımız ile iletişim kurabilirsiniz. Eserleriniz en uygun koşullarda teslim alınarak, referansı daha önce tarafınıza bildirilen restoratörlere teslim edilir. Eser transfer sürecinde sigortalanır ve sanat eseri taşımacılığı konusunda uzman kargolama şirketi ile çalışılmaktadır.

Ekibimiz, Başbakanlık Osmanlı Arşivleri, Cumhuriyet Arşivleri, İslam Araştırmaları Arşivleri, Cumhurbaşkanlığı Arşivi, Denizcilik Arşivleri, Kütüphanelerde, her türlü bilgi ve belgeye ulaşarak ihtiyacı olunan bilgi için veri oluşturmaktadır. Elinizdeki eski belgeler ve eski eserler hakkında araştırmaların yapılması ve belgelenmesi, tarihsel araştırma gereken üniversite tezleri, nüfus kayıtları, tapu kayıtları, aile soy ağaçları, miras davaları için özel araştırmalar, belgeseller için oluşturulacak içerik için gereken arşiv belgelerinin araştırılması, gerekiyorsa Türkçe'ye çevirisi tarafımızdan yapılabilmektedir. Arşiv Araştırmaları konusunda ekibimizin başında bulunan Uzmanımız; 1964 doğumlu olup, İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümünden mezundur. 1987 yılında Başbakanlık Osmanlı Arşivlerinde arşiv uzmanı olarak göreve başlayıp 2016 senesine kadar Arşiv Uzmanı, Eski Dil Çevirmeni, Araştırma Grup Yöneticisi, Kataloglama, Şifreleme, Dosyalama, Envanter Belge Özetleme, Evrak Restorasyonu, Ciltleme gibi branşlarda hizmet vermiştir.

Copyright © 2017 Bu Kaç Para Eder | Web Durağı Tüm Hakları Saklıdır.