Site kurucusu Muazzez Bodur’a Soru /Cevaplar… 2012 ‘e nazaran, 2013 yılında ciromuz 8 kat arttı…..

Soru; Bukacparaeder.com 2. Yılına yaklaşıyor. 2013 yılında sitenizin gelişimi hakkında bilgi verir misiniz ?

Muazzez Bodur ; 2012 ‘e nazaran, 2013 yılında ciromuz 8 kat arttı. Çok yoğun bir yıl geçirdik. 2013 yılında sitemiz üzerinden gelen ekspertiz taleplerimizi arttırırken, kurumlara da hizmet vermeye başladık. Ciromuz bir önceki seneye nazaran 8 kat artarken, facebook ve twitter takipçilerimiz 4000’i aştı.

Ellerinde çok sayıda eser barındıran koleksiyonerler, müzeler, sigorta şirketleri, kendi koleksiyonları olan kurumlar ve avukatlar yeni müşterilerimiz oldu. İstanbul’un en önemli özel müzelerinden birinin ekspertiz çalışmasını yapmak bize çok önemli bir bilgi birikimi ve tecrübe kattı. Elinde çok sayıda eser barındıran koleksiyonerlerin eserlerinin envanterinin oluşturulması, bu eserlerin korunması ve restorasyonu için gereken önlemlerin alınması, sigorta değer tespitlerini yapılması gibi koleksiyon yönetimi anlamında da çalışmalar yaptık. Sigorta şirketleri ise, müşterilerinin yine evindeki, iş yerindeki sanat eserlerinin sigortalanması konusunda bizden hizmet aldılar.

Siteniz üzerinde yaptığınız iyileşmeler var mı? 2014 yılında neyi farklı göreceğiz?

Muazzez Bodur ; Bukacparaeder.com’un İngilizce versiyonunu oluşturduk. Doğal olarak yurtdışından sitemizi ziyaret edenlerin sayısı arttı. Yılın sonuna doğru IPhone ve IPad Uygulamalarını tamamladık. Artık müşterilerimiz cep telefonu yada Ipad lerini kullanarak kolayca merak ettikleri objeleri bize yollayabilecekler. Uygulamalarımız çok kısa bir süre önce online olduğu halde, hergün 50’nin üstünde ziyaretçimiz, uygulamayı indiriyor. Bu çok sevindirici bir gelişme. Üzerinde çalıştığımız bir diğer projede yine kendi müşterilerimizin eserleri için teklif alabilecekleri bir platform oluşturmak. Yazılım çalışmalarına başladık. Bu yılın ilk çeyreğinde bu çalışmayı da tamamlamayı planlıyoruz.

Soru; Beraber çalıştığınız farklı internet siteleri var mı ?

Muazzez Bodur ; Bukacparaeder.com kurulduktan sonra, birçok kurum ve farklı internet siteleriyle çalışmalar yapmaya başladık. Ekspertizi yapılmış ve satılmak istenen eserlerin satışı için Perabulvari.com adlı site ile birlikte ortak kampanya hazırlıyoruz. Her ay satılmak istenen, eksperler tarafından görülmüş olan eserler satışa çıkıyor. Hem alıcı hem de satıcı tarafında ciddi güven platformunu oluşturan bu çalışma, oldukça başarılı devam ediyor. Bize en çok gelen objeler arasında, savaş objeleri var, kılıç, eski silahlar, barutluklar vs.. Almanya merkezli Silahalsat.com sitesi ziyaretçilerine ekspertiz desteği veriyoruz.

Yurtdışındaki bazı ekspertiz şirketleri ile karşılıklı eser ekspertizi konusunda ortak çalışmalar yaptık. Bu paylaşımların ileride bizi farklı çalışmalara da götüreceğinin sinyallerini alıyoruz.

Her şey çok kolay!
Fotoğrafını çek, gönder
Eksperlerimiz incelesin
Raporun 3 gün içinde elinde
BAŞLA
Ekspertiz raporu almak hem çok basit hem de hızlı!
  • Fotoğrafını Çek
  • Eksper Atayalım
  • Raporunu Al

Telefon veya e-mail adresinizi bıraktığınız takdirde size kısa sürede dönüş yapmaktan memnuniyet duyarız.